Wesy juara berganda di India

Follow by Email
Facebook
Google+
http://www.sports247.my/v1/2018/08/wesy-juara-berganda-di-india">
Twitter
Pinterest

 

 

#Zaqhwan terlepas podium, tamatkan perlumbaan di tempat keempat

 

Pelumba Australia, Anthony West terus mempamerkan aksi cemerlang apabila meraih kemenangan berganda dalam saingan SuperSports 600 Kejuaraan Motosikal Asia manakala pelumba negara, Mohd Zaqhwan Zaidi terlepas kedudukan podium apabila menamatkan perlumbaan di tempat keempat pada Perlumbaan 2 Kejuaraan Motosikal Asia FIM (ARRC) yang berakhir di Litar Lumba Motor Madras, India, hari ini.

Selepas muncul juara dalam Perlumbaan 1, semalam, West sekali lagi beraksi cemerlang apabila menamatkan 16 pusingan perlumbaan bersendirian ke garisan penamat dengan masa keseluruhan 27’10.157s mengatasi Tomoyoshi Koyama (Musashi Boon Siew Honda Racing) yang bergelar naib juara dengan masa 27’17.240s diikuti Taiga Hada (Idemitsu Honda Racing India by T.Pro Ten10) ketiga dengan masa 27’17.568s.

Zaqhwan yang bermula dari petak ketiga terpaksa berpuas hati di tempat keempat sekalipun seringkali berada di kedudukan podium ketika bersaing sengit bersama-sama Koyama dan Haida namun akur dipintas oleh kedua-dua pelumba itu pada penghujung perlumbaan dan melintasi garisan penamat dengan masa keseluruhan 27’18.209s.

“Saya agak kecewa dengan prestasi hari ini kerana pada satu ketika sudah berada di kedudukan podium. Namun, inilah perlumbaan, sebarang kesilapan boleh membawa kekecewaan. Saya sudah mencuba yang terbaik dan turut berterima kasih kepada seluruh pasukan yang telah bekerja keras pada minggu ini. Kami akan cuba membuat yang lebih baik selepas ini di Indonesi, jeas Zaqhwan.

Dua kemenangan di India meletakkan West terus menerajui kedudukan keseluruhan dengan mengumpul 136 mata sementara seorang lagi pelumba negara, Azlan Shah Kamaruzaman yang menamatkan perlumbaan di tempat kelima naik ke tangga kedua dengan mengumpul 85 mata.

Pelumba Jepun, Yuki Ito yang terjatuh pada selekoh terakhir perlumbaan ketika sedang berada di kedudukan keempat turun ke tangga ketiga dengan 76 mata.

Sementara itu, Ahmad Fazli Sham menamatkan saingan di India dengan cemerlang apabila berjaya meraih gelaran berganda setelah muncul juara Perlumbaan 2 Underbone 150cc dengan masa keseluruhan 18’59.247s.

Mengekori di belakang pelumba ONEXOX TKKR Racing itu ialah Md Helmi Azman (SCK Rapido Hi Rev Honda Racing) yang menamatkan perlumbaan dengan masa 18’59.355s manakala rakan sepasukan Helmi, Travis Hall berjaya meletakkan nama selaku pelumba Australia pertama menjejakkan kaki di podium dalam kelas tersebut dengan penamat di tempat ketiga.

Dua gelaran naib juara di India membantu Helmi untuk terus menjarakkan diri selaku pendahulu keseluruhan dengan mengumpul 134 mata manakala Md Izzat Zaidi (RCB Yamaha YY Pang Racing) kekal di tangga kedua dengan 111 mata sementara Fazli melonjak ke tangga ketiga dengan 88 mata.

 

KEPUTUSAN PERLUMBAAN 2

SUPERSPORTS 600CC

1 AnthonyWest (AUS) Webike IKAZUCHI Racing 27:10.157s

2 Tomoyoshi Koyama (JPN) Musashi Boon Siew Honda Racing 27:17.240s

3 Taiga Hada (JPN) Idemitsu Honda Racing India by T.Pro Ten10 27:17.568s

4 Md Zaqhwan Zaidi (MAS) Musashi Boon Siew Honda Racing 27:18.209s

5 Azlan Shah Kamaruzaman (MAS) Manual Tech KYT Kawasaki Racing Kawasaki 27:21.189s

 

Kedudukan Keseluruhan

1 Anthony West (AUS) Webike IKAZUCHI Racing 136 mata

2 Azlan Shah Kamaruzaman (MAS) Manual Tech KYT Kawasaki Racing 85 mata

3 Yuki Ito (JPN) Yamaha Racing Asean 76 mata

4 Tomoyoshi Koyama (JPN) Musashi Boon Siew Honda 66 mata

5 Md Zaqhwan Zaidi (MAS) Musashi Boon Siew Honda 65 mata

 

ASIA PRODUCTION 250CC

1 Rafid Topan Sucipto (INA) Yamaha Yamalube KYT TJM WR Super Battery 22:00.544s

2 Andy Muhammad Fadly (INA) Manual Tech KYT Kawasaki Racing 22:00.686s

3 Anupab Sarmoon (THA) YAMAHA Thailand Racing TEAM 22:00.830s

4 Reynaldo C. Ratukore (INA) ONEXOX TKKR Racing Team 22:01.155s

5 Peerapong Boonlert (THA) YAMAHA Thailand Racing TEAM 22:01.691s

 

Kedudukan Keseluruhan

1 Rheza Danica Ahren (INA) Astra Honda Racing Team 148 mata

2 Mario Suryo Aji (INA) Astra Honda Racing Team 122 mata

3 Anupab Sarmoon (THA) YAMAHA Thailand Racing TEAM 108 mata

4 Rafid Topan Sucipto (INA) Yamaha Yamalube KYT TJM WR Super battery 84 mata

5 Andy Muhammad Fadly (INA) Manual Tech KYT Kawasaki Racing 78 mata

 

UNDERBONE 150CC

1 Ahmad Fazli Sham (MAS) ONEXOX TKKR Racing Team 18:59.247s

2 Md Helmi Azman (MAS) SCK Rapido Hi Rev Honda Racing Team 18:59.355s

3 Travis Hall (AUS) SCK Rapido Hi Rev Honda Racing Team 19:03.008s

4 Md Adib Rosley (MAS) RCB Yamaha YY Pang Racing 19:15.249s

5 Md Aiman Azman (MAS) Yuzy Honda Vietnam Racing Team 19:20.504s

 

Kedudukan Keseluruhan

1 Md Helmi Azman (MAS) SCK Rapido Hi Rev Honda Racing Team 134 mata

2 Md Izzat Zaidi (MAS) RCB Yamaha YY Pang Racing 111 mata

3 Ahmad Fazli Sham (MAS) ONEXOX TKKR Racing Team 88 mata

4 Wahyu Aji Trilaksana (INA) Yamaha Racing Indonesia 81 mata

5 Md Akid Aziz (MAS) UMA Racing Yamaha Maju Motor Asia Team 71 mata

 

Please follow and like us:
0